Náš pohled, naše zkušenosti a tipy


"Největší hrozba dětských nemocí spočívá v nebezpečném a neúspěšném úsilí zabránit jim pomocí masové vakcinace."
---Robert S. Mendelsohn, M.D.Přemýšlejte: Vaše dítě utrpí vážné trvalé poškození či smrt s pravděpodobností 1:1700 vlivem nežádoucích účinků vakcín, a to proti chorobám, jejichž vlivem utrpí vážné trvalé poškození či smrt s pravděpodobností 1 : několika milionům. Co na to říká zdravý selský rozum??
Tato informace (zdrojovaná dokonce samotnými příbalovými letáky vakcín!) stála na počátku rozhodnutí mnoha rodičů převzít zodpovědnost a začít se v této oblasti vzdělávat.Naše dítě jsme se rozhodli neočkovat. A již po prvním roce života vidíme důkazy, že to bylo rozhodnutí správné. Od svých vrstevníků se liší - neví, co jsou to antibiotika, neví, co jsou to antipyretika, nepotřebuje žádné léky. Také nemá alergie ani ekzémy (oba rodiče ekzematici!). Když se výjimečně nějaká infekce projeví i manifestně, jeho fungující imunitní systém si "přitopí" klidně i ke 39 st.C NESRÁŽENÉ(!) teploty. Staráme se, aby měl přes mateřské mléko hodně vitaminu C, D a enzymů, a tak druhý den je zase dítě naprosto fit. Je paráda pozorovat, co dokáže neponičená imunita. V naší generaci něco takového už skoro ani neznáme.
A teď to nejzajímavější - když se na tohle téma budete ptát rodičů, kteří neočkovali, od většiny z nich uslyšíte něco velmi podobného. Vážně vám to nepřipadá zvláštní??

Aktualizace po 5. roce života:
Všechno uvedené platí stále zřetelněji, je nádhera to pozorovat! Ve stravě má minimum masa (z vlastní intuice), ale o to větší procento živé stravy. Kluk je velmi bystrý, ale není hyperaktivní. Dokonale mu funguje termoregulace (když je zima, oba si od něj zahříváme ruce :-)
Jeho 2letá sestřička je trochu větší masožravec, ale jinak o ní lze říct v podstatě totéž. Obě děti dodnes nepotřebovaly žádná farmaceutika, nic, ani paralen. Mají kvalitní suplementaci. A když už jim něco propukne, tělo si zatopí, den dva si víc poleží a do druhého dne je většinou fit. Tak nějak by to mělo fungovat, když se přírodě nesnažíme "pomáhat".V zimě jsme celá rodina postupně polehali s něčím na způsob chřipky (i já jsem to 10 dní poctivě vyležel - nechtěl jsem antipyretika). Jen naše dítě z toho vyšlo s naprosto čistým štítem, a to přestože bylo přes 14 dní v přímém kontaktu s námi nemocnými. Asi proto, že jako jediné nemá zničenou imunitu očkováním (a samozřejmě na míru šité protilátky z mlíka :-))
Cca 14 dní poté, co bylo po všem, se mu najednou zvýšila teplota přes 39 st. (údajně "šestá nemoc"), ale dali jsme pár zábalů a do dvou dnů to bylo pryč. Bez jakékoliv chemie. Jen pediatr vypadal trochu překvapeně, když nás na otázku “co jsme mu podali za léky”, viděl jen nevinně zakroutit hlavou :-) To všechno ve věku, kdy drtivá většina takových mimin kolem nás už má za sebou (ne)jedny antibiotika...
Jaký lepší důkaz ještě chceme??Dámy, ještě než z různých důvodů přestanete své dítě kojit (nejčastěji je to neznalost a domnělá pohodlnost), věděly jste, že příroda to má zařízeno tak, že prsní bradavka funguje jako obousměrné komunikační rozhraní? Nejenže dítěti předává tu nejkvalitnější potravu, jaká existuje, ale také "snímá" patogeny v jeho slinách a pružně na ně reaguje tvorbou specifických protilátek "šitých na míru" v těle matky, které pak dítěti obratem posílá zpět do mlíka. Není to geniální?? A teď tohle zkuste nahradit nutrilonem...
Příroda je zkrátka mocná, ale člověk se ji ve své hlouposti snaží neustále "vylepšovat"...„Ale co když nebudeme očkovat, a naše dítě pak nebude chráněné a něco chytne?“
Zaprvé, nikdy nebylo seriózně prokázáno, že očkování chrání proti infekci (viz epidemie v kompletně proočkovaných populacích). Jediné, co dokáže naše děti SPOLEHLIVĚ ochránit, je 100% funkční imunitní systém. Proto jej musíme všemi způsoby podporovat (kvalitní strava a kvalitní doplňky stravy, kojení!, pohyb, relaxace, slunce,…) a hlavně imunitní systém dětem chránit – a ne jim ho drasticky likvidovat toxickými chemikáliemi již ve věku několika týdnů(!), kdy se téměř nedokáže bránit.

Uvědomme si, že i kdyby náhodou dítě nějakou infekční nemoc chytlo, ve vyspělých zemích to není žádná tragédie, lze ji léčit. Zbavme se paradigmatu, že „pak už je s ním konec“! Naopak, úmrtnost je mizivá (<0,8 % nakažených, a těch je dohromady ani ne 0,01 % !) a navíc se většinou týká jen jedinců s těžce disfunkční imunitou (např. lidé nemocní, s imunodeficiencí, nádory, narkomané apod.). Dbejme na rozumnou hygienu, trénujme a podporujme imunitu a není důvod se ničeho bát."Člověk se 100% fungující imunitou se dokáže vypořádat s jakoukoli hrozbou." ---Mgr. Martin Jelínek, KurzyAtac.czZa největší průšvih na celém současném systému očkování kojenců považujeme fakt, že ten "jeden z milionu", který má nefunkční imunitu a prohraje boj s infekční chorobou, má sloužit jako strašák opravňující doktory brutálním způsobem zasahovat do vývoje imunity všech ostatních zdravých dětí, tím že vašemu teprve několikatýdennímu (!) miminku laicky řečeno nitrožilně vstříknou otrávené patogeny pěstované na opičích ledvinách či lidských embryích, doplněné o koňskou dávku toxických chemikálií (rtuť, hliník, formaldehyd,...) v množství, které může při aplikaci několika kombinovaných vakcín až 10násobně překračovat toxicitu pro dospělého člověka!! Když už to neodnese jeho nervový systém (epilepsie, autismus), tak dle knihy Neila Z. Millera je 53% šance, že to odnese nespecifická imunita (naše jediná skutečná obrana!) - tím, jak se dostává do nepřirozeného stresu, se může zvrhnout a začít útočit na svoje vlastní tkáně. A autoimunitní choroba je na světě. Kniha uvádí (to jsou prokazatelné zdrojované informace), že do 17. roku věku kojenců očkovaných vakcínou DTaP se toto v nějaké podobě projeví na 53 % dětí! (astma, ekzémy, alergie,...). Doktoři to budou samozřejmě popírat, ale uvažujme - nikdy vás nenapadlo, kde se za poslední generace vzalo tolik alergiků? Opravdu si myslíte, že za to může jen prostředí? Tak proč mají alergie i zvířata? A proč jenom ta očkovaná??
V praxi to tedy znamená: buďto moje zdravé dítě s pravděpodobností blížící se pádu meteoritu na hlavu umře na infekční chorobu, anebo s pravděpodobností víc než 50:50 bude po zbytek života trpět alergiemi - a to dobrovolně, vinou nás, nevzdělaných rodičů. Dáte si takovou ruskou ruletu?
Co byste udělali, kdyby ji váš pediatr hrál s vaším dítětem??
ALE ON TO DĚLÁ! Bohužel v nejlepší víře, že mu pomáhá..."Je těžké přesvědčit člověka, aby něco chápal, když jeho příjem závisí na tom, že to nechápe. ---Upton Sinclair; motto by MUDr. Judita HofhanzlováPojďme trochu poodhalit toho velkého strašáka a dát si věci do souvislostí:
Věděli jste, že v našich zeměpisných šířkách se ročně víc dětí utopí, než kolik jich zemře na obávané infekční choroby? Docela banalita. Ale nezačíná vám něco docházet? A asi 1000násobně víc jich zemře na silnici a ještě víc při úrazech! Neměli bychom naši úzkostlivou pozornost v péči o zdraví dětí raději přesunout někam jinam??Paní Doc. RNDr. Viera Scheibner, Ph.D. položila všem fanatickým vakcinátorům výzvu:

"Pokud skutečně věříte, že vaše vakcíny jsou takovým bezpečným požehnáním, vyzývám vás, abyste si před videokamerou nechali napíchat všechny dětské vakcíny v dávkách proporcionálně upravených k vaší hmotnosti. Vakcinaci provede lékař dle mého výběru a v mé přítomnnosti. Jedná se o tyto vakcíny:
 • DTaP: 3 dávky během 4 měsíců,
 • HiB: 3 dávky během 4 měsíců,
 • OPV či IPV: 3 dávky během 4 měsíců,
 • Hep B: 3 dávky každý druhý měsíc.
  Okamžik první dávky představuje měsíc 0.
  Není lepší způsob, jak demonstrovat své přesvědčení, že vakcíny jsou bezpečné a účinné, než si sám aplikovat svou vlastní medicínu.
  Po každé dávce vakcín budeme společně s nezávislým lékařem pozorovat vaše reakce a celkový zdravotní stav. Dlouhodobé reakce budou sledovány až po dobu 3 let.
  Pokud odmítnete tento bezpečný a jednoduchý test, bude to důkazem vaší neupřímnosti a toho, že se bojíte své vlastní medicíny.


  Tato výzva zůstává již od r. 1998 bez odpovědi... :-)  Skutečně očkovaní jedinci věří, že jsou imunizováni? Pokud ano, proč se tedy tak moc bojí těch neočkovaných, že je chtějí vylučovat z kolektivů? Jestliže je očkování chrání, pak se přece nakazit nemohou – proto jsou přece očkovaní, ne? Jednoduše tím sami sebe usvědčují z toho, že v účinnost očkování vlastně nevěří…
  Realita může být dokonce úplně obrácená - mnozí očkovaní jsou totiž přenašeči. Celoživotně v sobě nosí oslabené viry z vakcín (prokázáno pitvami), ty s nimi žijí v jakémsi "příměří" a jen čekají, než u nich nastane správný moment, správný "terén".
  Neměli by se tedy více obávat spíše neočkovaní těch očkovaných?? Nemusí. Pokud pečují o svou imunitu, nemají čeho se obávat.  Státní zdravotní ústav ČR si za peníze daňových poplatníků nechal zpracovat od předního českého epidemiologa MUDr. Jaroslava Helcla, DrSc. studii, která měla za úkol zjistit smysluplnost očkování kojenců na hepatitidu B. Ta se přenáší pouze čerstvou krví či nechráněným pohlavním stykem. Studie předložila jednoznačný závěr, že to smysl nemá (kojenci si totiž ani nepíchají drogy, ani nemají nechráněný pohlavní styk :-) A SZÚ, přestože byl sám zadavatelem(!), vesele výsledky této studie ignoruje a našim nejmenším píchá HepB v hexavakcíně!
  Zřejmě to byla studie, v jejímž zadání výjimečně chyběla specifikace požadavků na "přípustné výsledky" :-) a to se pak nejmenované firmě GlaxoSmithKline prostě "nehodilo do krámu".
  A my se ptáme - čí zájmy tu stát vlastně chrání??  Skvělou parodii (nebo spíš reality show??) o tom, jak to v zákulisí farmaceutického byznysu funguje, vyobrazuje velmi kvalitní komedie Láska a jiné závislosti. Doporučujeme.  Máte strach z klíšťat? Používejte Tea Tree olej. Je to čistě přírodní záležitost a funguje líp jak chemické repelenty!  V jedné fabrice měli během chřipkového období strach, že jim důležití pracovníci onemocní, a tak ty klíčové, u kterých by to byl průšvih, nechali naočkovat proti chřipce. A co se stalo? Do 14 dnů jich polovina ležela doma s chřipkou :-)
  Není tady něco špatně?  Možná vám v hlavě vrtá otázka, proč teda všichni klíčoví a zodpovědní lidé (hlavní hygienikové, epidemiologové, předsedové vakcinologických společností a národních výborů pro imunizaci,...) proč se všichni svorně a neochvějně drží jen oficiálních tvrzení a prohlašují, že vakcíny jsou zcela bezpečné, přestože objektivní realita nám každodenně přímo do očí říká pravý opak? Opět stačí uvažovat hlavou - No právě proto, že oni jsou ti klíčoví a zodpovědní. Je docela možné, že i oni mají někde hluboko v sobě pochybnosti. A jestli nejsou úplně slepí, tak je to více než pravděpodobné. Dokážete si však představit, co by se stalo, kdyby do toho, co se děje (jen se o tom nahlas nemluví), i oni - ta poslední a nejvyšší instance jistoty národního zdraví - veřejně připustili jakoukoli pochybnost? Dokážete si představit, jakou vlnu paniky, obvinění a nepokojů by to vyvolalo?? To je naprosto nemyslitelné! Proto se to nikdy nestane.
  To je totéž, jako třeba vodárny - ty vám taky nikdy neřeknou nic jiného, než že voda z vašeho 50 let starého vodovodního řadu splňuje všechny normy, je bezpečná a zcela nezávadná. To je ten stejný princip. Oni nemůžou říct cokoliv jiného! A je úplně jedno, že vy si doma napustíte vanu a vaše objektivní realita vám jasně říká, že do toho prostě nevlezete, jinak byste se víc nezašpinili než umyli :-) A až za dalších 20 let ta voda normy bezpečnosti splňovat přestane, tak se prostě normy několikanásobně posunou, a je to. Protože na žádné jiné řešení jednoduše nejsou peníze. Nevěříte? Tak začněte pátrat po tom, jak to bylo s limitem pro dusičnany...
  U vody je to ale ještě v pohodě, v té nás nevyprchávajícími sloučeninami chloru tráví po malých dávkách, to se projeví až za desítky let. U očkování je to však větší průšvih - tam občas zcela zdravé dítě zemře do i několika hodin po aplikaci (!) na akutní otravu nervové soustavy a mozku. Není se co divit, když dnešní vakcíny obsahují klidně i 10násobek toxického množství prudkých nervových jedů (rtuti, hliníku,...), jen aby jim vůbec "fungovaly" (vysvětlení v následujícím příspěvku).
  Takže s vakcínami je to totéž. Bude jich víc a víc (tento trend už lze pozorovat), ale budou kombinované, aby nám nebylo divné, že musíme jít se zdravým dítětem na 150 injekcí. Jedna bude krýt nežádoucí účinky té druhé. Podobně jako léky. Záplata na záplatu.
  Už je to prostě příliš daleko. A tak jediné řešení začíná dole - musí vzejít od nás (viz kniha MUDr. Hnízdila).  Proč jsou vlastně ve vakcínách jedovatá adjuvancia?
  První vakcíny je neobsahovaly - byl to v podstatě jen hnis z pupínků kravských neštovic. Problém byl, že tyto patogeny byly velmi málo oslabené, takže po očkování u mnoha slabších lidí často propukala samotná nemoc, proti které se očkovalo. Opravdový průšvih nastal, když se povinné očkování proti neštovicím uzákonilo masově. Hromada lidí tak onemocněla, a ani o století později to nebylo výrazně lepší. Lidé se bouřili tak silně, až byli zákonodárci nuceni povinné očkování postupně zrušit. Teprve pak, společně se zlepšováním životních podmínek, začaly pravé neštovice výrazně ustupovat. (Důkazy nehledejte u svého doktora, ale v historických románech!) Ironií osudu je, že vakcinátoři tohle ve 2. pol. 20. století prohlásili za největší úspěch celosvětového očkovacího programu :-) A na takto vratkých základech stojí celý teoretický základ očkování.
  Paralelně se tedy hledaly způsoby, jak takovým průšvihům předcházet. V zásadě existují dva:
  1) Použít nějaké chemikálie, a patogeny tím dostatečně inhibovat (laicky řečeno přiotrávit), aby nehrozilo, že nemoc propukne. To ale přineslo opačný problém - patogeny byly natolik inaktivní, že si jich imunitní systém de facto nevšímal - prostě je v klidu odklidil jako obyčejné smetí. Jelikož hledat nějakou střední cestu by bylo rizikovým krokem zpět, vymysleli lékaři "lepší" nápad - přidat do bakteriologického séra dostatečně toxické chemikálie (adjuvancia), které by "nakoply" imunitní systém k tomu, aby si všiml, že se vlastně něco děje, spustil silnou obrannou reakci a začal tvořit protilátky. Zkrátka aby dělal, to co my po něm chceme. Opět záplata na záplatu. Řečeno budovatelskou terminologií, "poručíme větru, dešti"... Problém byl, že ten toxický kopanec na nervovou soustavu je u některých miminek tak brutální, že do pár hodin / dní některé z nich umírají. Jak nám trefně napsala e-mailem paní doc. RNDr. Viera Scheibner, Ph.D., tohle jsou metody, které patří do středověku a ne do 21. století.
  Výsměchem do nebe volajícím je fakt, že většinu takových případů lékaři pak nadrzo odmítnou uznat jako oficiální příčinu úmrtí (!)
  , protože by tím roztříštili samotné základy své vlastní mytologie a uznali, že jejich věda o lidských strojích nepomáhá, ale zabíjí. A kdyby se pak občané k těmhle skutečným statistikám dostali, to by byl teprve malér! Ale ony jsou skutečné. Pouze se to tutlá. Naštěstí je mezi lékaři čím dál víc takových, kteří jsou ochotní dát ego stranou, otevřít oči, uznat fakta, a dokonce s tím i něco dělat. Těm patří uznání!
  Další část miminek sice nezemře, ale jsou tím nadosmrti poškozená. Některá trvale a zřetelně na první pohled (autismus), jiná přechodně zřetelně (epilepsie) a další jen skrytě (hyperaktivita, poruchy pozornosti, agresivita, a zejména autoimunita a alergie...) - těch je většina. Jenže než se to začne projevovat, uteče pár let, takže spojitost s vakcínami už pak většinou nikdy nikdo nevystopuje. A pak se v tom vyznejte...
  2) Druhá varianta je fragmentace patogenů. To znamená, že se do vakcín bakterie nedávají celé, ale jen jejich kousky, např. stěny jejich obalů, části proteinových řetězců. K tomu se přidá nějaký ten "nakopávací" toxický koktejl a opět donutíme imunitu, aby nám na tyto cizí látky vyráběla protilátky. Jenže... Kvůli nepřirozené infekční cestě (přímo do krve), která obchází všechny vyšší vrstvy ochrany (např. přirozenou slizniční bariéru a související informační kanály), je reakce tak prudká, že imunita zběsile útočí na všechno kolem sebe, i na vlastní tkáně. Protilátky se ale adaptují na cizí proteinové řetězce, naučí se je rozpoznávat. Fagocytóza zbytky bakterií postupně odklidí, ale protilátky v krvi zůstávají několik let! A jaká si myslíte, že je šance, že když kolují celým tělem, že v nějakém orgánu nenajdou podobný proteinový řetězec? Najdou ho téměř s jistotou. A začnou na něj útočit. A chronická autoimunitní nemoc je na světě!  Nepřipadá vám, že jsme jako lidstvo někdy velmi hloupé? Příroda to má ale zařízeno chytře, když se jisté společenství lidí z jakéhokoliv důvodu svým fungováním uchýlí k podobnému chronickému sebepoškozování. Lidské tělo má sice ohromnný potenciál to krátkodobě zvládnout, ale jakmile to překročí mez, za kterou již není návratu, aktivuje se záchranná brzda - neplodnost. Takové společenství jednoduše vyhyne.
  Nepřipomíná vám to něco?
  Myslíte, že to, co vede Billa Gatese, aby financoval a posílal miliony vakcín do Afriky, je filantropie? Sám prohlásil (zaznamenáno), že chce snížit světovou populaci (tu méně pohodlnou), a že vakcíny v tomto směru odvedou dobrou práci. Ó jaký filantrop! Bože chraň nás...  "Od té doby, co si člověk začal zasahovat do svého imunitního systému, to s ním šlo z kopce..."
  ---citát z budoucnosti  "Je nezbytné přestat obelhávat lidi tvrzením, že vakcíny jsou nejúčinnějším způsobem ochrany; místo toho musíme začít hledat nové terapeutické a preventivní přístupy."
  --Dr. Ken Alibek, viceprezident výzkumného programu biologických zbraní SSSR, 1981  "Vypadá to, že ledy se začaly hýbat a protistrana je naprosto nepřipravená, neschopna diskuze. Ono se totiž není moc o čem bavit - my máme pravdu a oni to vědí. Budou se soustřeďovat na minimalizaci škod."
  --MUDr. Ludmila Eleková  Máte-li pocit, že je pro vás obor zdraví španělská vesnice, nabízíme poetické přirovnání:
  Představte si zdraví vašeho malinkého dítěte jako nádhernou hudbu, jeho zdravé tělo jako dokonalé koncertní křídlo, jeho imunitní systém jako špičkového koncertního pianistu a maminčino prso jako symfonický orchestr. Dáte-li je dohromady, rozehraje se nádherná symfonie dokonalého zdraví. Poté si představte dnešní vakcínu jako dlouhý a špinavý klacek, kterým se tomuto mistrovi ve své hlouposti snažíme "pomáhat" hrát. Je jedno, kolika klacky mu budeme do kláves šťourat - výsledek to nezlepší. Jedno je však jisté - čím víc klacků mu naložíme, tím hůř se mu bude hrát...


  .... (to be continued...)


  Zde je ke shlédnutí rozhovor, který jsme natočili ve spolupráci s odborným lektorem, autorem a poradcem v oblasti zdraví, panem Mgr. Martinem Jelínkem, odborníkem na zdraví těla, mysli i ducha, a naším mentorem v oblasti zdraví, tentokrát na téma očkování miminek. Je jedním z mála poradců, který sám jde osobním příkladem a vše, co doporučuje ostatním, také sám dělá. Možná i proto za ním stojí takové výsledky, jakými se může za svou dlouholetou profesní historii pochlubit.